Fotografija: Trening u Grčkoj - mogu li Bjelovarčanke do pobjede u uzvratnoj utakmici?
Trening u Grčkoj - mogu li Bjelovarčanke do pobjede u uzvratnoj utakmici?

Hrvoje Cikoja: "Grkinje su jako dobre, ali sutra ih idemo napasti, pa što bude..."

Rukometašice Bjelovara prvu su utakmicu izgubile 28:21, a sutra ih očekuje uzvratna utakmica koja počinje u 16 sati po našem vremenu

Rukometašice Bjelovara u prvoj utakmici osmine finala EHF European Cupa nažalost doživjele su poraz. Grčki PAOK bio je bolji rezultatom 28:21.

Bjelovarske rukometašice uspjele su malo prošetati Solunom u strogo kontroliranim uvjetima/Foto: Facebook ŽRK Bjelovar

Iako su naše djevojke bolje otvorile susret te u nekoliko navrata imale prednost od 4 pogodaka razlike, Grkinje su uspjele konsolidirati svoje redove te se na poluvrijeme otišlo rezultatom 11:11. Sve do 45. minute rezultat je bio u egalu, a onda dolazi do pada u igri naših rukometašica.

Izuđivale su nas

U posljednjih 15 minuta igračice PAOK-a napravile su seriju 10-3 te na kraju slavile s velikih 7 razlike.

- U početku smo ih iznenadili 3-2-1 obranom, međutim kasnije su se Grkinje prilagodile tome i zapravo su nas izluđivale igrom na crti. Imaju dva odlična pivotmena. Prvu curu smo uspješno zatvorili, a onda je ušla druga djevojka koju smo vidjeli na jednoj snimci da povremeno ulazi u igru. Ona nas je iznenadila i stvarala nam je najviše problema. Također, ne želim se izvlačiti na suce, ali kriterij je bio u najmanju ruku čudan. One su imale svega dva isključenja, dok smo mi imali sedam, a sličan omjer bio je i u sedmercima. Grkinjama je suđeno njih deset, dok je nama svega četiri puta - iz Grčke za MojPortal.hr priča trener bjelovarskih rukometašica Hrvoje Cikoja.

Djevojke danas imaju slobodan dan, kojeg će iskoristiti za odmor i pripremu za sutrašnju uzvratnu utakmicu. Uspjele su dobiti sat vremena slobodno te su pod strogim uvjetima prošetale po Solunu, a u večernjim satima odradit će i trening.

- U nedjelju je nova utakmica. Mi ćemo ih napasti pa što bude. Moram reći da su Grkinje stvarno dobra ekipa. Mojim curama ne zamjeram ništa. Borile su se, ali protivnik je stvarno dobar. Porazi su sastavni dio sporta i treba biti velik u njima - rekao je Cikoja i dodao će u nedjeljnoj utakmici pokušati malo promijeniti taktiku.

Nezgodna ozljeda

Prema Cikojinim riječima, Bjelovarčanke su se našle i u dodatnim problemima, jer je kapetanica ekipe Mirna Gašparović doživjela ozljedu koljena.

Trening u dvorani u Solunu/Foto: Facebook ŽRK Bjelovar

-  Teško je sada reći koliko je ozljeda teška, ali Mirnu koljeno i dalje boli. Vidjet ćemo kakva će sutra biti situacija, ali ako bude bolova sigurno neće igrati jer će nam njena pomoć itekako trebati i u nastavku  domaćeg prvenstva - kazao je Cikoja.

Prema njegovim riječima, atmosfera u ekipi je i dalje dobra te cure nisu potonule i dat će sve od sebe da u nedjeljnoj utakmici pokušaju napraviti čudo.