Fotografija: Najveći uspjeh dosad mlade bjelovarske plesačice Ramone/Foto: Jelena Pečar
Najveći uspjeh dosad mlade bjelovarske plesačice Ramone/Foto: Jelena Pečar

Bjelovarska plesačica Ramona Pečar briljirala u Španjolskoj: "4. je na svijetu, a pleše tek 4 godine"

BJELOVAR/VARAŽDIN - Ramona Pečar, Tia Ivana Palata i Leon Grgić mladi Bjelovarčani, odnedavno članovi Plesnog kluba Takt iz Varaždina, u jesenskom dijelu natjecateljske sezone ostvarili su odlične rezultate na natjecanjima u sportskom plesu i na najljepši način zaključili sezonu natjecanja u 2023. godini.

Jesenski dio natjecanja otvorila je Ramona Pečar na međunarodnom World Dance Sport Federation (WDSF) natjecanju 24.09.2023. u Szombathelyu, Mađarskoj, u latinsko američkim plesovima, u starijoj dobnoj kategoriji, plasmanom na 10. mjesto.

Emili Šobak, Natali Franolić i Ramona Pečar s trenerom Igorom Šalamun u Varaždinu/Foto: Jelena Pečar

13.10.2023. Ramona je sudjelovala na WDSF natjecanju u Sarajevu osvojivši, u iznimno jakoj i brojnoj međunarodnoj konkurenciji, 3. mjesto i brončanu medalju u standardnim plesovima i 14. mjesto u latinsko američkim plesovima.

Medalje za Ramonu

21. i 22.10.2023. matični klub ovog bjelovarskog trojca, Plesni klub Takt Varaždin, bio je domaćin i organizator kvalifikacija KUP-a Hrvatske za plesne parove i međunarodnog plesnog natjecanja za plesne parove i pojedince na kojem se natjecalo oko 400 sportaša iz Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Srbije, Mađarske, Italije, Ukrajine, i ostvarili su slijedeće rezultate:

Tia Ivana i Leon na bodovnom su turniru osvojili 5. mjesta u obje plesne discipline, na Open turniru osvojili su 6. mjesto u standardnim i 5. mjesto u latinsko američkim plesovima, a u kvalifikacijama KUP-a RH zauzeli su 5. mjesto u standardnim i 4. mjesto u latinsko američkim plesovima te su se tako plasirali u finale KUP-a;

Leon i Tia Ivana bodovni turnir i finale KUP-a RH u Splitu/Foto: Jelena Pečar

Ramona se okitila medaljama osvojivši 1. mjesto u latinsko američkim plesovima i 2. mjesto u standardnim plesovima na bodovnom turniru, a na open turniru osvojila je dva srebra, bila je 2. u obje plesne discipline.

U Samoboru, 04.11.2023. na bodovnom turniru Tia Ivana i Leon osvojili su 5. mjesta u obje discipline; Ramona je osvojila 1. mjesto u standardnim i 2. mjesto u latinsko američkim plesovima.

U Sesvetama, 18.11.2023., na bodovnom turniru Tia Ivana i Leon osvojili su 3. mjesto u latinsko američkim i 5. mjesto u standardnim plesovima.

Najveći uspjeh dosad

Svoj dio ovogodišnje natjecateljske sezone Ramona Pečar završila je otputovavši od 10. do 12.11.2023. u Palma de Mallorcu, grad Calvia, gdje je sudjelovala na WDSF natjecanju za pojedince i ostvarila najveći uspjeh i rezultat u svojoj samo četverogodišnjoj sportskoj karijeri osvojivši 5. mjesto u standardnim plesovima u konkurenciji sportskih plesačica iz cijelog svijeta.

Finalistice mlađe mladeži WDSF-a u Palma de Mallorci/Foto: Jelena Pečar
Ramona Pečar u Palma de Mallorci/Foto: Jelena Pečar

Nastupom na samo tri WDSF natjecanja u svojoj dobnoj kategoriji ove godine, Ramona je završila godinu pozicioniranjem na 4. mjesto svjetske rang ljestvice u standardnim plesovima.

Bodovnim turnirom i povijesnim, prvim finalom KUP-a Hrvatske za sportske plesne parove, održanog protekle subote, 09. prosinca, u Splitu, završila je sezona natjecanja u sportskom plesu za tekuću godinu.

Tia Ivana Palata i Leon Grgić odličnim su nastupom na bodovnom turniru osvojili 2. mjesto u obje plesne discipline i okitili se srebrnim medaljama, a u finalu KUP-a RH osvojili su izvrsno 4. mjesto i u standardnim i u latinsko američkim plesovima.

Plesni parovi PK Takt - finalisti Kupa RH 2023./Foto: Jelena Pečar
Ramona Pečar na WDSF natjecanju u Sarajevu/Foto: Jelena Pečar
Ramona Pečar s trenerom Igorom Šalamun i klupskom kolegicom Emili Šobak/Foto: Jelena Pečar
Ramona s trenerima i članicama PK Takt Varaždin/Foto: Jelena Pečar
Ramona sa klupskim prijateljicama i trenerom na WDSF natjecanju u Sarajevu/Foto: Jelena Pečar

Mladi bjelovarski sportaši, koji su do nedavno plesali u ŠPK H-8, nemaju pauzu i kreću s intenzivnim pripremama u svom klubu u Varaždinu za državno prvenstvo u standardnim plesovima koje će se održati 27. siječnja 2024. u Zagrebu.

Leon i Tia/Foto: Jelena Pečar
Plesni parovi PK Takt u finalu Kupa RH/Foto: Jelena Pečar
Tia Ivana i Leon na bodovnom turniru i finalu KUP-a RH u Splitu/Foto: Jelena Pečar
Tia Ivana i Leon/Foto: Jelena Pečar
Tia Ivana Palata/Foto: Jelena Pečar

Dobijte informaciju odmah, zapratite nas na Facebooku!