Fotografija: Izvrsne bjelovarske plesačice/Foto: Plesni klub H8 Bjelovar
Izvrsne bjelovarske plesačice/Foto: Plesni klub H8 Bjelovar

Ramona Pečar na državnom prvenstvu osvojila srebro, izvrsni i ostali bjelovarski plesači

Na bodovnom turniru zlatne medalje osvojili su Hana Birač u standardnim plesovima i Leon Grgić u obje plesne discipline. Lana Novak osvojila je u standardnim plesovima 3. mjesto i brončanu medalju

Proteklog vikenda u Zagrebu, u Domu sportova održano je državno prvenstvo u latinsko-američkim plesovima i međunarodni bodovni turnir, u organizaciji domicilnog kluba i Hrvatskog sportskog plesnog saveza.

Ponos Bjelovara/Foto: Plesni klub H8 Bjelovar

Natjecalo se 720 natjecatelja iz 32 kluba, iz šest zemalja, a sudilo je devet sudaca.

Natjecatelji iz Bjelovara

Među natjecateljima na državnom prvenstvu bilo je i 11 natjecatelja iz ŠPK H-8 dok je na bodovnom turniru bilo sedam natjecatelja i to u pojedinačnoj kategoriji: Lana Pogledić, Marta Novaković, Hana Birač, Erika Kiđemet, Tia Ivana Palata, Leon Grgić, Ramona Pečar, Lena Medvedović, Lana Novak, Ameli Koščak Vukobrat, Mateja Kolarić te plesni par Borna Kovačević-Petra Filipan.

Leon i bjelovarske plesačice/Foto: Plesni klub H8 Bjelovar

-Najbolji rezultat na državnom prvenstvu u latinsko-američkim plesovima postigla je Ramona Pečar koja je osvojila drugo mjesto i srebrnu medalju te Ameli Koščak Vukobrat koja je od četvrtfinala, polufinala osvojila 8. mjesto od 39 natjecateljica te plesni par Borna Kovačević-Petra Filipan koji su osvojili 6. mjesto u finalu.

Bodovni turnir

Na bodovnom turniru osvojene su tri zlatne medalje i to: Hana Birač u standardnim plesovima i Leon Grgić u obje plesne discipline osvojio je 1. mjesto i zlatne medalje dok je Lana Novak osvojila u standardnim plesovima 3. mjesto i brončanu medalju, kažu iz plesnog kluba.

Leon Grgić i ovoga je puta osvojio zlatne medalje/Foto: Plesni klub H8 Bjelovar

Svi ostali postigli su zapažen rezultat u velikoj konkurenciji, ali nedovoljan za viši plasman.

U Klubu su zadovoljni postignutim rezultatima, a slijedeće natjecanje je u Bjelovaru u organizacije plesnog kluba ,,H-8,, za "TROFEJ GRADA BJELOVARA" koje će se održati  23. travnja 2022. u Dvorani novoga srednjoškolskog centra.