Fotografija: Ramona i Leon državni su prvaci/ Foto: Plesni klub H8
Ramona i Leon državni su prvaci/ Foto: Plesni klub H8

Bjelovarčani Ramona i Leon najbolji u Hrvatskoj u standardnim plesovima

Slijedeće natjecanje je u Ivancu 12. ožujka, dok će se u Bjelovaru 23. travnja održati TROFEJ GRADA Bjelovara za koji se mladi plesači već pripremaju

BJELOVAR/SISAK – Proteklog vikenda, točnije u subotu, u Sisku je, u odličnoj organizaciji u novoj dvorani domaćega kluba i Hrvatskog sportskog plesnog saveza, održano prvenstvo RH u standardnim plesovima i bodovni turnir. Natjecalo se 190 natjecatelja iz 16 klubova, a sudilo je devet sudaca.

Ramona i Leon s trenerom Ismetom /Foto: Plesni klub H8

Amelie, Hana, Sara i Mateja/Foto: Plesni klub H8

Amelie Koščak Vukobrat/Foto: Plesni klub H8

Među natjecateljima bilo je i 19 natjecatelja iz ŠPK H-8 i to u pojedinačnoj kategoriji: Lana Pogledić, Marta Novaković, Jana Polak, Matea Prskalo, Hana Birač, Erika Kiđemet, Tia Ivana Palata, Leon Grgić, Ramona Pečar, Lana Novak, Lara Novak, Ameli Koščak Vukobrat, Sara Haistor, Mateja Kolarić te u paru Borna Kovačević-Petra Filipan.

Odlični rezultati

Plesni klub H-8 startao je s odličnim rezultatima. Na državnom prvenstvu Ramona Pečar (osnovci) potvrdila je visoku formu i u velikoj pojedinačnoj konkurenciji od 13 natjecatelja, iz polufinala u finalu bila prva i osvojila titulu državne prvakinje u kategoriji ,,osnovci,, što je pošlo za rukom i Leonu Grgiću koji je osvojio prvo mjesto i postao državni prvak u starosnoj kategoriji ,,mlađa mladež,, u muškoj konkurenciji.

Mateja Kolarić/Foto: Plesni klub H8

Odmah iza njih su Ameli Koščak Vukobrat i Sara Haistor koje su od polufinala do finala osvojile visoka mjesta, Ameli 6. ( od 17 natjecatelja)  a Sara 5. mjesto (od 26 natjecatelja). Jana Polak se plasirala u finale i osvojila 7.mjesto. Ostali natjecatelji ostvarili su dobre rezultate s nižim plasmanom. Plesni par Borna Kovačević-Petra Filipan osvojili su u finalu 5. mjesto.

Bodovni turnir

Na bodovnom turniru ostvareni su također odlični rezultati. Do zlatne i srebrne medalje došla je Hana Birać, Lana Pogledić do dvije zlatne, Ameli Koščak Vukobrat osvojila je jednu brončanu medalju, Sara Haistor jednu brončanu  i jednu srebrnu, Mateja Kolarić jednu brončanu. Lara Novak iz polufinala u finalu osvojila je 5.mjesto. Ostali su imali dobre plasmane i kvalitetnu izvedbu.

Ramona državna prvakinja/Foto: Plesni klub H8

Lena Pogledić/Foto: Plesni klub H8

Plesači iz H8/Foto: Plesni klub H8

Glavni strateg i predsjednik kluba Dragutin Hubak zadovoljan je postignutim rezultatima.

Slijedeće natjecanje je u Ivancu 12. ožujka 2022. godine, a u Bjelovaru ,,TROFEJ GRADA Bjelovara, dana 23. travnja 2022. za koji je krenula priprema.

Odlični rezultati mladih plesača/Foto: Plesni klub H8

Amelie/Foto: Plesni klub H8