

Foto: Vlado Kos/CROPIX (ilustracija)
Dva motorista iz Češke zabila se u isti auto: Jedan završio u jarku, drugi razvalio ogradu
"Zbog obavljanja očevida i sanacije kolnika, cesta je skoro 6 sati bila zatvorena za sav promet", kažu u PU bjelovarsko-bilogorskoj
Samo pukom srećom nitko nije stradao u prometnoj nesreći koja se dogodila jučer oko 17 sati na cesti između Begovače i Šimljanice na području općine Berek.
Kako kažu u policiji, nesreća se dogodila na dijelu ceste gdje su kolnik i uvjeti vožnje bili izrazito nepovoljni zbog skliske i masne površine. Do nesreće je došlo kada je motociklist iz Češke izgubio nadzor nad motorom i udario u prednji dio osobnog automobila koji je dolazio iz suprotnog smjera. Nakon udara, motocikl je sletio u putni jarak.
Veća šteta na vozilima
Neposredno iza njega, kretao se drugi motociklist iz Češke koji je također izgubio kontrolu nad motorom i udario u bočnu stranu istog osobnog automobila, nakon čega se zabio u zaštitnu ogradu.
- Zbog obavljanja očevida i sanacije kolnika, dionica ceste bila je zatvorena za promet u trajanju od gotovo šest sati, a promet je preusmjeren na obilazni pravac Trnovitički Popovac - Oštri Zid - Šimljana - Šimljanica - Berek i obrnuto. Radnici poduzeća „Ceste d.d.“ i pripadnici Javne vatrogasne postrojbe Garešnica izvršili su sanaciju kolnika, nakon čega je postavljena privremena signalizacija s upozorenjem na radove i ograničenjem brzine od 40 km/h - kažu u policiji i napominju kako nitko u nesreći nije ozlijeđen, no na svim vozilima koja su u njoj sudjelovala, nastala je znatna materijalna šteta.
Dobijte informaciju odmah, zapratite nas na Facebooku i TikToku!



