Fotografija: Rukometaši LiPe upisali su prvi domaći poraz/ Foto: Pakrački list
Rukometaši LiPe upisali su prvi domaći poraz/ Foto: Pakrački list

U prvoj ovosezonskoj domaćoj utakmici rukometaši LiPe poraženi od Borova

„LiPa“ je u ovaj susret ušla znatno oslabljena neigranjem nekolicine prvotimaca, što im je znatno otežalo posao protiv favoriziranih i odličnih gostiju

Rukometaši LiPe doživjeli su poraz u 3. kolu 2. HRL Istok. Bolji od njih, na parketu pakračke dvorane, su bili rukometaši Borova rezultatom 30:42 (15:18).

Domaći rukometaši držali su priključak do 45. minte/ Foto: Pakrački list

„LiPa“ je u ovaj susret ušla znatno oslabljena neigranjem nekolicine prvotimaca, što im je znatno otežalo posao protiv favoriziranih i odličnih gostiju. No, iako oslabljeni, domaći rukometaši odlično započinju utakmicu te do samog kraja prvog poluvremena drže rezultatsku ravnotežu. Nekoliko minuta prije kraja prvog dijela igrači Borova koriste nekoliko tehničkih grešaka domaćina te odlaze na predah s tri pogotka prednosti (15:18).

Serija 10:0

U drugom poluvremenu, LiPa se držala do rezultata 20:22. Tada ipak do izražaja dolazi kvaliteta i širina gostiju. Iskorištavaju  „crnu rupu“ u igri pakračkih rukometaša te od 37. do 44. minute rade seriju od 10:0 i rješavaju pitanje pobjednika.

Gosti su serijom 1:0 riješili pitanje pobjednika/ Foto: Pakrački list

Najefikasniji u domaćim redovima su bili Alen Smiljčić s osam postignutih pogodaka te Ivan Macura sa šest.

U sljedećem kolu, „LiPa“ gostuje u Petrijevcima kod novopečenog drugoligaša.

Mlađe kategorije

Ovog su vikenda na parket izašli i dječaci U-15 (2007./08.), koji su u sklopu 1. HRL U-15 gostovali u Novoj Gradišci te upisali dva poraza. U Novu Gradišku su otputovali sa samo sedam igrača te smo dojma da bi rezultat bio puno bolji da je trener Anđelko Lucić na raspolaganju imao još pokojeg igrača.

U idućem kolu pakrački rukometaši gostuju u Petrijevcima/ Foto: Pakrački list

Bolja od njih je bila RK „Županja“ rezultatom 24:19, dok je RK „Spačva“ bila bolja sa 23:20.