Fotografija: Bjelovarčanke još jednom dokazale da su najbolja ženska sportska ekipa u Bjelovaru i županiji/ Foto: Deni Marčinković

Rukometašice Bjelovara svladale Split i potvrdile status treće ekipe hrvatskog rukometa

Zahvaljujući još jednoj sjajnoj sezoni rukometašica, u Bjelovaru će se i ove godine igrati europski rukomet

Rukometašice Bjelovara obranile su treće mjesto 1. Hrvatske rukometne lige za žene. Naime, u dvoboju direktnih konkurenata za najvišu poziciju koja se u hrvatskom ženskom rukometu može osvojiti (Podravka i Lokomotiva ipak su svijet za sebe op.a.) Bjelovarčanke su svladale Split 2010 rezultatom 30:28.

Veselo je bilo na parketu Dvorane europskih prvaka/ Foto: Deni Marčinković
I ove godine ŽRK Bjelovar igrat će EHF European League/ Foto: Deni Marčinković

Publika, koja je usput rečenu Dvoranu europskih prvaka sinoć pohodila u lijepom broju, mogla je uživati u sjajnom rukometnoj predstavi prepunoj preokreta.

Prvo poluvrijeme gošće iz Splita djelovale su bolje na terenu te su konstantno održavale prednost od dva, tri pogotka. Međutim, u posljednjoj minuti Bjelovarčanke vežu dva brza gola te se na predah odlazi rezultatom 17:17.

Zasluženo slavlje

U drugom dijelu prednost se selila s jedne na drugu stranu, uz napomenu da niti jedna ekipa nije imala više od dva pogotka prednosti. Deset minuta prije kraja susreta na semaforu je pisalo 26:26, a onda domaće igračice rade seriju 4:1 i veliko slavlje moglo je početi.

Utakmica je bila napeta do kraja/ Foto: Deni Marčinković
Zasluženo slavlje/Foto: Deni Marčinković

Najefikasnija u domaćim redovima i ovog je puta bila Lea Vukojević koja je mrežu Splićanki tresla u 9 navrata, dok su po pet pogodaka postigle Rea Jelenović i Ana Maria Gavrić.

Pehare je uručio član izvršnog odbora HRS-a Željko Maletić/ Foto: Deni Marčinković

Recimo i to da su ovom pobjedom, osim brončanih medalja, bjelovarske rukometašice osigurale i EHF European League, natjecanje u kojem su nastupale i ove sezone.

Najbolje rukometašice i rukometaši BBŽ

Za kraj dodajmo da je u poluvremenu i nakon utakmice održana dodjela priznanja najboljim rukometašicama, rukometašima i rukometnim djelatnicima županije po izboru Rukometnog saveza BBŽ.

Najbolji senior Petar Lulić/ Foto: Deni Marčinković
Najbolja seniorka Lucija Ivanda/ Foto: Deni Marčinković
Najbolji trener Dario Obran/ Foto: Deni Marčinković