Fotografija: Slavlje nakon utakmice/ Foto: Deni Marčinković
Slavlje nakon utakmice/ Foto: Deni Marčinković

Rukometaši Bjelovara svladali Spačvu te izborili 1/4 finale hrvatskog kupa

Na trenutke smo stvarno izgledali odlično i mislim da smo odigrali jednu dobru utakmicu. Ovako daleko u kupu nismo dogurali već 10-tak godina i čestitam dečkima na zalaganju, poručio je Pećina

Rukometaši Bjelovar pobjedom protiv Spačve 27:24 plasirali su se u 1/4 hrvatskog rukometnog kupa. Gledatelji koji su danas popriličnoj mjeri ispunili Dvoranu europskih prvaka mogli su uživati u pravoj muškoj utakmici.

Prvih 20. minuta igralo se gol za gol, da bi u finišu prvog djela Kesizupci ubacili u brzinu više i polako stvarali rezultatsku razliku. Na predah se otišlo rezultatom 15:10 za domaćina.

U 1/4 kupa RK Bjelovar nije bio desetak godina/ Foto: Deni Marčinković

Drugi dio Bjelovarčani su također bolje otvorili te je u 41. minuti rezultat na semaforu glasio 22:14. Kako se utakmica bližila kraju gosti iz Vinkovaca počeli su sve bolje igrati, ali najviše što su uspjeli bilo je doći na pristojnih -3.

Najefikasniji u redovima Bjelovarčana bio je Tibor Jurjević sa šest postignutih pogodaka, a mrežu gostiju u četiri navrata tresli su Matej Vuleta i Žarko Ćurić. Nakon utakmice trener Josip Pećina bio je zadovoljan prikazanom igrom svojih izabranika.

Dvorana Europskih prvaka bila je pristojno popunjena/ Foto: Deni Marčinković

- Na trenutke smo zbilja izgledali odlično i mislim da smo odigrali jedno zbilja dobru utakmicu. Ovako daleko u kupu nismo dogurali već 10-tak godina i čestitam dečkima na zalaganju. Pred kraj smo se malo opustili, ali nema veze. Sad se okrećemo nastavku prvenstva u kojemu što prije želimo ostvariti izboriti ostanak i tako dati priliku mladim igračima, naglasio je Pećina.

Recimo i to da je u poluvremenu utakmice upriličena još jedna svečanost povodom proslave 50 godina od osvajanja naslova prvaka Europe, u kojoj su predstavnici gradske i županijske vlasti te Hrvatskog rukometnog saveza prigodno darivali članove zlatne generacije.

Nagrađena zlatna generacija/ Foto: Deni Marčinković

Legende Bjelovara/ Foto: Deni Marčinković

Priznanje HRS-a povodom 50. godina od osvajanja naslova prvaka Europe/ Foto: Deni Marčinković