Fotografija: Sve do 40. minute Bjelovarčani su držali priključak, a onda serijom 6-1 igrači Gorice odlaze na nedostižnih +7 i tu su prednost održali do kraja susreta/Foto: Deni Marčinković

Rukometaši Bjelovara doživjeli još jedan poraz na svom terenu

U prvom poluvremenu Kesizupci su pružili dobar otpor. U nekoliko navrata imali su i prednost od dva pogotka, no na predah se otišlo s rezultatom 14:15. Vodeća ekipa lige HRK Gorica pobjedila je sa 6 golova razlike

U preostaloj utakmici 8. kola Paket24 Premijer lige rukometaši Bjelovara doživjeli su u subotu još jedan poraz na domaćem terenu.

Rezultatom 26:32 bolja je bila vodeća ekipa lige HRK Gorica. U prvom poluvremenu Kesizupci su pružili dobar otpor. U nekoliko navrata imali su i prednost od dva pogotka razlike, no na predah se otišlo s rezultatom 14:15.

Vratari podbacili

Sve do 40. minute Bjelovarčani su držali priključak, a onda serijom 6-1 igrači Gorice odlaze na nedostižnih +7 i tu prednost održavaju do kraja susreta. Najefikasniji u redovima domaća bio je Tibor Jurjević sa 11 postignutih pogodaka, a vrijedi istaknuti i igru mladog Mateja Vulete, koji se u strijelce upisao pet puta. Treba reći da bjelovarski vratari danas nisu imali svoj dan te su skupili svega pet obrana. Ako tome dodamo i 10 izgubljenih lopti, više od časnog poraza nije se moglo niti očekivati.

Dijele zadnje mjesto

- Iako je Gorica vodeća ekipa, nisam zadovoljan našom današnjom prezentacijom. Dobro smo radili ovaj tjedan te sam očekivao bolju predstavu, ali očito je da sami sebi radimo pritisak trenutnom pozicijom na tablici. Okrećemo se utakmici s Umagom u kojoj ćemo tražiti prve domaće bodove, rekao je trener RK Bjelovara Josip Pećina. Iako je funkciju glavnog trenera preuzeo prije nekoliko tjedana, Pećini je zbog izolacije ovo bila prva utakmica u toj ulozi.

Trener RK Bjelovara Josip Pećina smatra kako očito sami sebi rade pritisak trenutnom pozicijom na tablici/Foto: Deni Marčinković

Rukometaši Bjelovara trenutno imaju tri boda i sa RK Spačvom iz Vinkovaca dijele posljednju poziciju prvoligaške tablice. Priliku za nove bodove Kesizupci imaju već u srijedu, kada će u Dvorani europskih ugostiti ekipu Umaga.