Foto: Privatni album

Foto: Privatni album

ŠAH MAJSTORICA

Renata (13) iz Garešnice treća na prvenstvu Hrvatske: ''Bilo je naporno, ali zadovoljna sam''

Na prvenstvu je nastupio i Renatin brat Renato (15) koji je natjecanje završio na 33. mjestu, no Renata napominje kako je u muškoj kategoriji konkurencija bila vrlo jaka

Renata Hranilović, uspješna 13-godišnja šahistica iz Garešnice, na kadetskom državnom prvenstvu koje je prošlog tjedna održano u Trogiru, osvojila je treće mjesto. Rezultatom je, kaže, zadovoljna, s obzirom da je natjecanje bilo vrlo naporno.

Poznate protivnice

- Natjecanje je trajalo tjedan dana, a za to vrijeme odigrala sam devet partija. S obzirom da se već duže vrijeme natječem, poznavala sam svoje protivnice, no svejedno nije bilo lako. Zadovoljna sam što sam osvojila treće mjesto – ispričala nam je Renata, dodajući kako je, uz natjecateljske obveze, ipak bilo i nešto vremena za uživanje i kupanje.

Renata se odlično snalazi ispred šahovske ploče/Foto: Privatni album

Renata se odlično snalazi ispred šahovske ploče/Foto: Privatni album

Na prvenstvu je nastupio i Renatin brat Renato (15) koji je natjecanje završio na 33. mjestu, no Renata napominje kako je u muškoj kategoriji konkurencija bila vrlo jaka te se natjecalo puno više dječaka nego djevojčica.

Novi izazovi

Renato se već priprema za novi šahovski izazov koji je pred njima u srpnju. Naime, nakon što je osvojio prvo mjesto na Sportskim igrama mladih u Bjelovaru i Rovišću s besprijekornim učinkom – pet pobjeda u pet partija, Renato putuje na završnicu Sportskih igara koja će se održati u Rijeci.

- Osim toga, tijekom leta ćemo se pripremati za Europsko prvenstvo koje se u listopadu održava u Crnoj Gori – otkriva Renata.

Renato pred početak novog meča/Foto: Privatni album

Renato pred početak novog meča/Foto: Privatni album

Dobijte informaciju odmah, zapratite nas na Facebooku TikToku!