Fotografija: Prvi korak je napravljen/ Foto: Deni Marčinković
Prvi korak je napravljen/ Foto: Deni Marčinković

Pobjedom protiv Grobničana nogometaši Mladosti preskočili prvu prepreku na putu za Prvu ligu

Mislim da smo zasluženo pobijedili, a sada je najbitnije dobro se odmoriti, jer u srijedu očekujem još težu utakmicu, kaže trener NK Mladosti iz Ždralova Danijel Lovrić

Nogometaši Mladosti iz Ždralova uspješno su prošli prvu prepreku na putu do Prve hrvatske nogometne lige. Na prepunom Gradskom stadionu u Bjelovaru igrači s Brda slavili su protiv Grobničana 2:1.

NK Mladost Ždarlovi - NK Grobničan 2:1/Foto: Deni Marčinković

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo domaćim igračima, a bolje igru okrunili su s dva pogotka. Mrežu gostujućeg vratara prvo je u 8. minuti načeo Ivan Baraban prekrasnim udarce s desetak metara, da bi u 41. minuti jedan ubačaj sa strane udarcem glavom u pogodak pretvorio David Žabec.

Po poluvrijeme svakome

Gosti s Kvarnera puno su bolje ušli u drugi dio utakmice, a rezultat te bolje igre bio je pogodak Dražena Pilčića u 63. minuti. Nakon smanjena rezultata igrači Grobničana ubacili su u brzinu više te nekoliko puta opasno zaprijetili vrataru Mladosti Kristijanu Srbljanoviću. Pravo je pitanje kako bi se utakmica odvila do kraja da u 78. minuti Mario Kurilić nije zaradio drugi žuti karton i tako svoju momčad ostavio na cjedilu.

Mladost je utakmicu mogla riješiti u prvom poluvremenu/Foto: Deni Marčinković

Gradski stadion bio je ispunjen do posljednjeg mjesta/Foto: Deni Marčinković

Do kraja susreta većih uzbuđenja nije bilo. Ovom pobjedom Mladost je izborila polufinale kvalifikacija u kojem će na Gradskom stadionu dočekati NK Zagorec iz Krapine. Ta utakmica na rasporedu je u srijedu, 8. lipnja, u 17.30 sati.

U srijedu bez Guje

- U kvalifikacijama nema laganih utakmica. Bili smo stvarno dobri prvu poluvrijeme, u kojem smo mogli i riješiti utakmicu. Međutim, teško je biti koncentriran 90 minuta na njihove duge lopte i ubačaje. Mislim da smo zasluženo pobijedili, a sada je najbitnije dobro se odmoriti, jer u srijedu očekujem još težu utakmicu. Guja nam ima tri žuta i ne može igrati, Abramović je načet, tako da će idućih nekoliko dana biti zanimljivo, zaključio je trener NK Mladosti iz Ždralova Danijel Lovrić.