Fotografija: Tuga Mladostaša i slavlje Vukovaraca/ Foto: Deni Marčinković
Tuga Mladostaša i slavlje Vukovaraca/ Foto: Deni Marčinković

Nogometaši Mladosti zaustavljeni na zadnjoj stepenici. Prvu ligu ipak će igrati Vukovar

Čestitam mojim igračima koji su dali zadnji atom snage. Nismo iskoristili priliku za uči u povijest kluba, ali nećemo odustati. Čestitam i ekipi Vukovara koja je zasluženo slavila i želim im svu sreću u Prvoj ligi, kaže Lovrić

Nogometaši Mladosti iz Ždralovi nisu uspjeli izboriti plasman u Prvu hrvatsku nogometnu ligu (drugi rang natjecanja). U finalnoj utakmici kvalifikacija uspješnija je bila ekipa HNK Vukovar 1991, koja je slavila rezultatom 2:0.

Ekipa koja je došla na korak do ispunjenja sna/ Foto: Deni Marčinković

Vrijeme je bilo odlično za igru/ Foto: Deni Marčinković

Gradski stadion u Bjelovaru ponovno je bio ispunjen do posljednjeg mjesta, a brojni navijači utakmicu su pratili i uz ogradu postavljenu duž cijelog travnjaka. Međutim, dobra atmosfera koja je vlada više uoči prvog sučevog zvižduka prekinuta je već u 11. minuti kada je Josip Barišić iskoristio jedno odlično proigravanje te matirao domaćeg vrata Srbljanovića.

Zaslužena pobjeda

Nakon početnog šoka igrači s Brda počeli sve više su  stvarati pritisak, a najbliže izjednačujućem pogotku bio je Perica Ivetić nakon kornera u 32. minuti, međutim njegov udarac glavom zaustavila je prečka. Samo dvije minute kasnije odličnu priliku imao je i Ivan Baraban, koji je također tukao glavom, ali ovog puta lopta je otišla pokraj vratnice.

Vukovar se pokazao kao odlična ekipa/ Foto: Deni Marčinković

Tribine Gradskog stadiona i ovog puta bile su malene za primiti sve zainteresirane/ Foto: Deni Marčinković

U drugom dijelu Mladostaši su imali više loptu u svojim nogama, no nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti. Točku na "i" ovog susreta postavio je Ivan Aleksić u 60. minuti, koji je nakon odlične lopte Gonzaleza izbio oči u oči s domaćim vratarem te sigurnim udarcem postavio konačnih 2:0.

Odlična obrana Vukovaraca

Poslije primljenog i drugog pogotka Mladostaši su ponovno imali dominaciju u posjedu lopte, no čvrsta obrana novih prvoligaša otklonila je sve prijetnje.

Zasluženo slavlje gostiju/ Foto: Deni Marčinković

- Prije svega čestitam mojim igračima koji su dali zadnji atom snage. Nismo iskoristili priliku za uči u povijest kluba, ali nećemo odustati. Čestitam i ekipi Vukovara koja je zasluženo slavila i želim im svu sreću u Prvoj ligi. Nama sad slijedi odmor, a onda još jače napadamo iduće sezone, poručio je trener NK Mladosti Danijel Lovrić.

Razočaranje je bilo veliko/ Foto: Deni Marčinković

Tuga nakon utakmice/ Foto: Deni Marčinković

Recimo i to da će iduću sezonu momčad s Brda igrati jedinstvenu Drugu hrvatsku nogometnu ligu (treći rang natjecanja), baš kao i NK Bjelovar.

Prosidba na poluvremenu

Razlog za slavlje osim gostiju iz Vukovara ima i jedan budući bračni par. Naime, vjerni navijač Mladost Dino Ivančić na poluvremenu utakmice zaprosio je svoju djevojku Enu Pavičić, a nakon što je Ena rekla "da", uslijedio je gromoglasan pljesak cijelog stadiona. Čestitamo!