Fotografija: NK Mladost iz Ždralova osvojila je županijski Kup/ Foto: Deni Marčinković
NK Mladost iz Ždralova osvojila je županijski Kup/ Foto: Deni Marčinković

Nogometaši Mladosti iz Ždralova osvajači su Kupa Bjelovarsko-bilogorske županije

Plasmanom u finale oba bjelovarska kluba izborila nastup u pretkolu SuperSport Hrvatskog kupa, koje je na rasporedu 31. kolovoza.

Nogometaši Mladosti iz Ždralova više nego zasluženo osvojili su Kup Bjelovarsko-bilogorske županije. Momčad s Brda na domaćem je terenu rezultatom 2:0 svladala susjede s Logora.

Finale kupa bila je prilika za oproštaj dugogodišnjem kapetana momčadi s Brada Matije Vrbanića/ Foto: Deni Marčinković

U svih 90 minuta Mladostaši bili bolji protivnik. U prvom dijelu stvorili su nekoliko izglednih prilika, međutim do vodstva nisu stigli ponajviše zahvaljujući dobrim reakcijama gostujućeg vratara Iličevića. U nastavak susreta domaćin je također bolje ušao te je u 61. minutu bio najbliže pogotku, ali je lopta odsjela na gredi.

Pobjednik odlučen pred kraj susreta

U posljednjih dvadesetak minuta intenzitet utakmice je pao te igra uglavnom odvijala između dva šesnaesterca. I kad je većina gledatelja, koji su usput rečenu u lijepom broju ispratili ovu utakmicu, spremala za jedanaesterce, mrežu NK Bjelovara dva puta zatresao je Ivan Abramović. Najprije u 85., a potom i u 90. minuti.

Mladost je stvorila više prilika/ Foto: Deni Marčinković

Podsjetimo, ova utakmica pripada sezoni 2021./2022., a nije se odigrala netom nakon završetka sezone, kako je to inače običaj, zbog obveza Mladosti u kvalifikacijama za Prvu HNL.

Nogometaši Bjelovara nisu pružili najbolju partiju/ Foto: Deni Marčinković

Za kraj recimo i do da su već plasmanom u finale oba bjelovarska kluba izborila nastup u pretkolu SuperSport Hrvatskog kupa, koje je na rasporedu 31. kolovoza. Nogometaši Bjelovara na domaćem će terenu igrati protiv NK Gaj Mače, dok će Mladost u goste Virovitici.