Fotografija: Slavlje nakon utakmice/Foto: Deni Marčinković
Slavlje nakon utakmice/Foto: Deni Marčinković

Nogometaši Mladosti došli na korak do sna. U finalu kvalifikacija čeka ih Vukovar

Ovo je bila još jedna infarktna utakmica i zbilja skidam kapu mojim dečkima. Samo tri dana nakon teške utakmice ponovno su pokazali da imaju karakter i da su pravi profesionalci, kaže Danijel Lovrić

Nogometaši Mladosti iz Ždralova upisali su i drugu pobjedu u kvalifikacijama za Prvu hrvatsku nogometnu ligu te došli na korak do ostvarenja sna. Na Gradskom stadionu u Bjelovaru igrači s Brda danas su svladali NK Zagorec iz Krapine rezultatom 1:0.

Mladost je od prve minute pokazala bolju igru/Foto: Deni Marčinković

Od prvog sučevog zvižduka domaćin je nametnuo svoju igru te se pokazao kao momčad koja više želi pobjedu. Tribine drvenog bjelovarskog stadiona bile su ispunjene do posljednjeg mjesta, a delirij je nastao u 23. minutu kada je Žabec odličnim udarcem pod prečku matirao gostujućeg vratara, za kasnije će se ispostaviti, konačnih 1:0.

Startna postava/Foto: Deni Marčinković

Do kraja prvog dijela Mladost je stvorila još nekoliko prilika, ali je mreža vratara Brunčija ostala netaknuta. Na samom otvorenju drugog poluvremena gosti iz Krapine imali su dvije dobre prilike, ali je domaći čuvar mreže Kristijan Srbljanović bio na visini zadatka.

U nedjelju protiv Vukovara

Igra se u drugom poluvremenu uglavnom odvijala na sredini terena, uz nekoliko solidnih prilika s obje strane, no promjene rezultata više nije bilo i Mladost je mogla zasluženo slaviti pobjedu i ulazak u finale kvalifikacija. Posljednja utakmica na rasporedu je u nedjelju, također u 17.30 sati na Gradskom stadionu, a protivnik je ovog puta HNK Vukovar 1991, koji je s 2:0 slavio na gostovanju protiv Hrvaca.

U finalu Mladost dočekuje Vukovar/Foto: Deni Marčinković

Mladost je zasluženo prošla u finale/Foto: Deni Marčinković

- Došli smo na korak do sna. Ovo je bila još jedna infarktna utakmica i zbilja skidam kapu mojim dečkima. Samo tri dana nakon teške utakmice ponovno su pokazali da imaju karakter i da su pravi profesionalci. Vjerujem da nas u nedjelju čeka praznik nogometa i vjerujem da možemo napraviti još taj jedan korak. Snage je ostalo, jer za finalnu utakmicu čovjek izvuče sve iz sebe. Bit će teško, tim više što opet imamo problema s kartonima, ali ja vjerujem u moje momke. Prava su klapa, zadovoljno je poručio nakon utakmice trener NK Mladosti iz Ždralova Danijel Lovrić.