Fotografija: Tužna lica igrača Mladost nakon utakmice/ Foto: Deni Marčinković
Tužna lica igrača Mladost nakon utakmice/ Foto: Deni Marčinković

Nažalost ništa od 2 HNL. Nogometaši Mladosti na domaćem terenu poraženi od Jaruna

Ne mogu se oteti dojmu da smo danas zaslužili proći dalje. Godinu dana rada i truda cijele ekipe, kao i kluba, bačeno je u vodu. No, što je tu je, čestitam Jarunu na pobjedi, poručio je Kovačević

BJELOVAR - Nepisano staro nogometno pravilo "ako ne zabiješ"  - primiš, danas su nažalost na svojoj koži iskusili nogometaši Mladost iz Ždralova. Naime, u polufinalnoj utakmici kvalifikacija za 2. HNL Mladost je na prepunom Gradskom stadionu u Bjelovaru izgubila od Jaruna rezultatom 0:1.

NK Mladost Ždralovi - NK Jarun/ Foto: Deni Marčinković

Slaba utjeha nogometašima s Brda može biti tek činjenica da su u današnjoj utakmici ipak ostavili bolji dojam u odnosu na suparnika iz metropole. Mladostaši su puno bolje otvorili susret i već u 11. minuti imali su prvu "mrtvu" šansu, kada se Fran Kožarić našao oči u oči sa suparničkim vratarom, koji je iz tog dvoboja ipak izašao kao pobjednik.

Promašen jedanaesterac

Na novo uzbuđenje nije se trebalo dugo čekati. U 19. minuti nakon duplog pasa Kamga Landry uputio je odličan udarac, međutim ovog puta vratnica je spasila Jarun. Gostujući igrači najbolju priliku u prvom dijelu imali su u 37. minuti, kada je sudac Zebec pokazao na bijelu točku. Međutim, vratnica je ovog puta bila saveznik Mladostaša te je zaustavila udarac Ivana Barabana.

Nogometaši Mladosti nažalost nisu imali sreće u današnjoj utakmici/ Foto: Deni Marčinković

Drugo poluvrijeme počelo je u nešto mirnijem tonu, a prvu pravu priliku gledatelji su dočekali u 67. minuti. Ujedno, bila je to i najizglednija šansa domaćina, međutim prvo vratar Spudić, a potom i prečka, spriječili su Luku Nakića da dovede Mladost u toliko željeno vodstvo.

Previše promašenih prilika

Deset minuta prija kraja, nogometaši s Brda, točnije Mateo Jakšić, imao je još jednu izglednu priliku, međutim Spudić je i ovog puta bio na visini zadatka. Kada su već svi počeli pogledavati na semafor i polako se pripremati za produžetke, uslijedio je hladan tuš. Jedan ubačaj sa strane Matej Vragolanović glavom je pospremio iza leđa Kristijana Srbljanovića i slavlje gostujućih navijača moglo je početi.

Iako je Mladost ostavila bolji dojam, u finale kvalifikacija ipak će Jarun/ Foto: Deni Marčinković

Do kraja susreta nogometaši iz Ždralova nisu smogli snage za ozbiljnije prijetnje te se Jarun plasirao u finale kvalifikacija za 2. HNL, u kojemu će snage odmjeriti s Belišćem.

- Dečki su doista dali sve od sebe i trebalo je samo loptu ugurati u gol iz najizglednijih prilika. Međutim, njihov golman u nekoliko je navrata dobro reagirao. Nažalost, to je nogomet. Godinu dana rada i truda cijele ekipe, kao i kluba, bačeno je u vodu. No što je tu je, treba dići glavu i čestitati Jarunu, iako se ne mogu oteti dojmu da smo danas zaslužili proći dalje, rekao je nakon utakmice trener Mladosti iz Ždralova Mario Kovačević.

Mario Kovačević, trener NK Mladosti iz Ždralova/ Foto: Deni Marčinković

Igrači Jaruna pobjedu su proslavili sa svojim navijačima/ Foto: Deni Marčinković