Fotografija: Sjajan teniski vikend je iza mladih Daruvarčana/Foto: TK Feniks Daruvar
Sjajan teniski vikend je iza mladih Daruvarčana/Foto: TK Feniks Daruvar

Mladi daruvarski tenisači briljirali na tri turnira: "Osvojili su hrpu medalja"

Marko Novaković je u Zagrebu sa šest pobjeda u tri dana došao do finala. Osvojio je „more“ bodova za državnu rang listu, ponosni su iz TK Feniks

DARUVAR – Iz daruvarskog Teniskog kluba Feniks pohvalili su se dobrim vijestima. Naime, iza njih je nekoliko različitih natjecanja na kojima su se maleni Daruvarčani pokazali u odličnom svjetlu.

Održano je Otvoreno prvenstvo Daruvara do 8, 9 i 10 godina, zatim Otvoreno prvenstvo Preloga do 12 godina i Otvoreno  prvenstvo Chromosa do 14 godina.

- Naša su djeca na turnirima u šest kategorija osvojili tri, još dva finala, čak i za visoke standarde – jako dobro. Ali idemo redom od najmlađih do starijih.

Sjajan Ricardo Kolić

Najmlađi pobjednik u najmlađoj kategoriji, Ricardo Kolić do 8 godina je to onako usput ponovio i u starijoj kategoriji do 9 godina, što se rijetko događa.

U kategoriji do 8 godina Latica Petrušić osvojila je drugo mjesto, Stephan Kudelić bio je odličan treći, a istaknuli su se Erik Sabo, Una Kolarić, Klara Miota, kao i najmlađa Lea Kolić.

Latica Petrušić s ocem Tomislavom/Foto: TK Feniks Daruvar/Foto: Facebook

Sjajan rezultat su postigle i Nora Pinkava kao finalistica i Tessa Malogorski kao četvrta u zlatnoj skupini do 9 godina. Vrlo dobri su bili Ivan Ratić i Borna Stričević kao drugi i četvrti u srebrnoj, Andrej Cegledi, Latica Petrušić, Luna Vukelić i David Los kao prvi, druga, treća i četvrti u brončanoj, te Dorian Lukaš drugoplasirani, Vita Bjelajac i Emma Kuhinek polufinalistice i Klara Miota i Anja houf ¼ finalistice zelene skupine, pohvalili su se iz Kluba.

Jakov Ogrizek/Foto: TK Feniks Daruvar
Dodjela medalja/Foto: TK Feniks Daruvar

Kako kažu, naviknuli su već da je pravilo da Jakov Ogrizek osvoji na domaćem terenu najstariju regionalnu kategoriju do 10 godina.

Standardno dobar Jakov

-I treću godinu zaredom, Jakišinom pobjedom u finalu nad Vitom Pavličekom iz TK Križevci, bilo je tako. Odličan rezultat je napravio i Marko Hofman ušavši kroz dva meča odlučena u tie breaku u zlatnu skupinu gdje je u ½ finalu izgubio od Jakova, ističu iz Kluba.

Ricardo Kolić je igrao i ovu kategoriju kao jedini na turniru (prije njega je to napravio samo Jakiša prije dvije godine) i ispao u ½ finalu srebrne, a dobar je bio i Ivor Jendrašić sa 1/2 finalom brončane skupine.

-U kategoriji djevojčica do 10 g ovaj put nismo imali predstavnicu u zlatnoj skupini, gdje je u finalu Marenić Lara iz TK Virovitica bila malo bolja od Barbare Belčić iz TK Koprivnica, ali su zato Vanja Valenta i Petra Hlušička zauzele prva dva mjesta u srebrnoj, a Nora Pinkava, Petra De Bona i Lucija Rihtarić prva tri mjesta u brončanoj nabrojenim redoslijedima, poručuju it Feniksa.

Glavna perjanica

Što se državnih turnira tiče, Gita Gamauf je nastupila u Prelogu na HTS turniru do 12 godina. Prošla je kvalifikacijsku skupinu s dvije pobjede, tome dodala još jednu pobjedu u glavnom turniru, te sakupila dosta bodova za državnu rang listu.

- Jakiša nam je odličan, ali naša glavna perjanica na najvišoj državnoj razini je Marko Novaković koji je u Zagrebu na OP Chromosa odličnom igrom i sa šest pobjeda u tri dana došao do finala u kome je izgubio u tri seta od Marka Grbića iz TK Zagi.

Marko Novaković/Foto: TK Feniks Daruvar

Svaki set je završio u tie breaku što govori da je bio jako blizu i također je osvojio „more“ bodova za državnu rang listu, ponosni su iz TK Feniks. Naposljetku, zahvaljuju svim gostima koji su kao podrška došli na daruvarski turnir.

Dobijte informaciju odmah, zapratite nas na Facebooku!