Fotografija: Kadetkinje Čazmanskih mažoretkinja/ Foto: Čazmanske mažoretkinje
Kadetkinje Čazmanskih mažoretkinja/ Foto: Čazmanske mažoretkinje

Mlade Čazmanske mažoretkinje s državnog turnira u Donjoj Stubici vratile se s čak četiri medalje

Jako smo ponosni na sve naše djevojčice koje su osvojile svoje zaslužene medalje. Trudom i radom se dolazi do uspjeha, a to su i dokazale, kazali su iz Čazmanskih mažoretkinja

Mlade članice Čazmanskih mažoretkinja ostvarile su sjajan rezultat na 37. Državnom turnir solo formacija. Turnir je u organizaciji Saveza mažoretkinja i pom pon timova Hrvatske te domaćina Stubičkih mažoretkinja Shelly, ovog vikenda održan u Donjoj Stubici.

Velika konkurencija

Na natjecanju je sudjelovalo 18 timova iz cijele Hrvatske, a ukupno je otplesano 236 koreografija. Mlade Čazmanke natjecale su se u četiri kategorije i to u dva dobna uzrasta - dječja formacija i kadetkinje.

Najmlađe Čazmanke na postolju/ Foto: Čazmanske mažoretkinje

Najmlađe članice Marinela Valentić, Mija Horvat, Ina Kajzogaj, Paula Matešin i Iva Ritinger, u konkurenciji od 7 timova osvojile su zlato u kategoriji mini pom pon s temom Pipi duga čarapa te broncu u kategoriji štapa s temom Cvjetne princeze.

Jedna od temi bila je i Pipi duga čarapa/ Foto: Čazmanske mažoretkinje

Nadalje, u konkurenciji od 10 timova, kadetkinje Gita Petrić, Melani Mikulčić i Mirna Lipovec osvojile su srebro u kategoriji trio štap s temom Maska, dok su zajedno s Anom Galović osvojile broncu u kategoriji mini pom pon s temom Pariški mimičari (konkurencija 13 timova).

Izborile nastup na Svejtskom i Europskom prvenstvu

Pored medalja, ovim rezultatima kadetkinje Čazmanskih mažoretkinja ostvarile su kvalifikaciju na Europsko i Svjetsko prvenstvo, što je iznimno postignuće za ove mlade djevojke.

"Mogu samo reći veliko bravo za sve naše djevojčice. Pokazale su da se radom i trudom dolazi do uspjeha. Konkurencija je ovaj put bila ogromna i jaka, a medalje su i više nego zaslužene. Ponovno smo u samom vrhu, te našoj Čazmi nosimo zlato, srebro, dvije bronce i titule državnih prvakinja i viceprvakinja za ovu godinu. " zaključila je trenerica Mia Belak.

S nestrpljenjem čekaju nove nastupe/ Foto: Čazmanske mažoretkinje