Fotografija: Odličan turnir u Rovišću pohvalili su svi odreda/Foto: Taekwondo klub FOX
Odličan turnir u Rovišću pohvalili su svi odreda/Foto: Taekwondo klub FOX

Međunarodno taekwondo natjecanje u Rovišću: "Domaćini pobrali čak 30 medalja"

"Bio je ovo nezaboravan trenutak sportskog duha i natjecateljske strasti te događaj koji je povezao zajednicu taekwondo entuzijasta iz cijele regije", poručuju iz Taekwondo kluba FOX

ROVIŠĆE – Protekle subote Rovišće je bilo poprište sjajnog sportskog događaja - natjecanja FOX Open Rovišće 2024, organiziranog od strane Taekwondo kluba FOX. Školska sportska dvorana u Rovišću bila je domaćin više od 250 natjecatelja iz 20 klubova diljem Hrvatske, Slovenije i Bosne i Hercegovine.

Natjecanje je svečano otvorio načelnik Općine Rovišće, Slavko Prišćan, čime je započeo dan pun sportske strasti i vrhunskih borbi. Taekwondo klub FOX se istaknuo s rekordnih 45 natjecatelja, od kojih je impresivnih 30 donijelo kući vrijedne medalje.

Izazovno natjecanje

U ženskoj konkurenciji, ekipa Taekwondo kluba ION zauzela je prvo mjesto, dok je drugo mjesto pripalo domaćinima, Taekwondo klubu FOX. Treće mjesto osvojio je Taekwondo klub Brinje. U muškoj konkurenciji, najuspješniji je bio Taekwondo klub ION, s Taekwondo klubom FOX na drugom mjestu te Taekwondo klubom Jastreb na trećem.

Ema i načelnik Slavko Priščan/Foto: Taekwondo klub FOX
Sudjelovalo je više od 250 natjecatelja/Foto: Taekwondo klub FOX

- Natjecatelji iz Taekwondo kluba FOX dominirali su u borbama i kickovima, osvojivši ukupno 9 zlatnih, 9 srebrnih i 12 brončanih medalja. Ovo natjecanje nije samo bilo izazovno, već i prilika za prijateljsko natjecanje, zabavu i druženje među klubovima.

Predsjednik Taekwondo kluba FOX izrazio je zadovoljstvo organizacijom ovogodišnjeg natjecanja te je izrazio zahvalnost svim sudionicima i organizatorima na uspješnom događaju.

Najmlađi Foxići/Foto: Taekwondo klub FOX
Borbe su izgledale sjajno/Foto: Taekwondo klub FOX

FOX Open Rovišće 2024 ostaje upamćen kao nezaboravan trenutak sportskog duha i natjecateljske strasti te kao događaj koji je povezao zajednicu taekwondo entuzijasta iz cijele regije, poručuju organizatori.

Čak 30 medalja

U borbama, zlatne medalje su osvojili: EMA BUGARINOVIĆ, VIKTORIJA OSLOVAR, PAULINA KOVAČEVIĆ, MATEJ VINCELJ, ROKO RAČAN, VITO SELAK, EMA PAŠALIJA.

Srebrne medalje su osvojili: TEO SAMBOLEK, RAFAEL KALABEK, TIN KOMLJENOVIĆ, OLIVER PREDEN, GABRIJELA JURKOVIĆ.

Brončane medalje osvojili su: LUCIJA VRDOLJAK, TARA RELJIĆ, REA PRIŠLIN, JAN MALOGORSKI, ROKO CHORVATOVIĆ, KATJA ŠEPAC I ANIKA ČAPO.

Medalje oko vrata posebno su drage bile onima kojima je to bila prva borba ikad/Foto: Taekwondo klub FOX
Mnogi su se okušali u svojim prvim borbama/Foto: Taekwondo klub FOX

U kickovima zlatne medalje su osvojili: DEA ZVONAR i LUCIJA KOBE. Srebrne medalje: TEODORA TOPIĆ, BEVAN ŽLUTICKY IVEKOVIĆ, GABRIJELA JELEČKI, AARON IVAŠKOVIĆ, dok su brončane medalje osvojili: KARLO SELAK, NIKOLA TOPIĆ, ZVONIMIR PRIŠĆAN, DAVID MATEKOV i ANTONIJA KALABEK.

- Zahvaljujemo svim članovima, roditeljima i prijateljima kluba, te Općini Rovišće na pomoći u organizaciji i provedbi turnira. Hvala i svim klubovima koji su došli i podržali naš turnir, poručuju.

Organizatori na okupu/Foto: Taekwondo klub FOX
Medalje/Foto: Taekwondo klub FOX
Kickovi za najmlađe/Foto: Taekwondo klub FOX

Dobijte informaciju odmah, zapratite nas na Facebooku i TikToku!