Fotografija: Ukoliko osvoji završni turnir Lige nacija, Hrvatska ima priliku ući među prvih pet najboljih/Foto: Tom Dubravec/CROPIX

Hrvatska novom medaljom preskočila Italiju i Portugal: "Vatreni su sedma najbolja repka svijeta"

Pobjeda hrvatske momčadi nad Marokom (2-1) u borbi za treće mjesto na Mundialu u Kataru potaknula je korekcije na FIFA-inoj ljestvici najboljih reprezentacija svijeta, pišu Sportske novosti.

S 1.728 bodova Hrvatska se probila na sedmu poziciju. Preskočila je Italiju (1.724) i Portugal (1.703). Među prvih deset iza Hrvatske je i Španjolska (1.693). Odlični rezultati na završnom turniru Svjetskog prvenstva Maroko su rangirali na 11. mjesto (1.672).

Nova prilika

Na FIFA-inoj ljestvici i dalje je vodeći Brazil (1.841), ispred Francuske (1.823,46) i Argentine (1.823,43). Četvrta je Belgija (1.781), peta Engleska (1.774), a šesta Nizozemska (1.741).

Ukoliko osvoji Final Four u Rotterdamu, završni turnir Lige nacija, Hrvatska ima priliku ući među prvih pet najboljih reprezentacija na svijetu, javljaju Sportske novosti.

Dobijete informaciju odmah, zapratite nas na Facebooku!