Fotografija: Mladi Daruvarčani su u Poreču bili veoma uspješni/Foto: Tehnička škola Daruvar
Mladi Daruvarčani su u Poreču bili veoma uspješni/Foto: Tehnička škola Daruvar

Daruvarčani se s prvenstva za učenike s intelektualnim teškoćama vratili s tri medalje

Rade Petrović osvojio je 1. mjesto u trčanju 80m i 2. mjesto u skoku u dalj sa zaletom, dok je Dejana Gašparović osvojila 3. mjesto u skoku u dalj sa zaletom i 5. mjesto u trčanju 300m djevojke, poručuju iz škole

DARUVAR – Petero učenika Tehničke škole Daruvar nastupilo je na Državnom prvenstvu školskih sportskih društava Republike Hrvatske za učenike s intelektualnim teškoćama, koje se održalo u Poreču od 15. do 17. svibnja 2022. godine.

Mladi Daruvarčani kući su se vratili sa zlatom, srebrom i broncom, no ono još važnije, dobro su se zabavili i družili s vršnjacima.

Školu su predstavljali Antonio Šušnjara, Nikolina Pranjić, Edvin Dugalić, Rade Petrović i Dejana Gašparović.

-Učenici Tehničke škole Daruvar nastupali su u atletici, u disciplinama: trčanje 80m za dječake, mladiće i djevojke; trčanje 300m djevojke, trčanje 400m mladići, bacanje kugle težine 4 kg mladići i bacanje kugle 3 kg djevojke te skok u dalj s mjesta dječaci, skok u dalj sa zaletom mladići i djevojke, pojasnila je Sandra Milek iz daruvarske Tehničke škole.

Uspješni i ostali učenici

- Rade Petrović osvojio je 1. mjesto u trčanju 80m i 2. mjesto u skoku u dalj sa zaletom, dok je Dejana Gašparović osvojila 3. mjesto u skoku u dalj sa zaletom i 5. mjesto u trčanju 300m djevojke, istaknula je Milek dodavši kako su uspješni bili i ostali natjecatelji.

Antonio Šušnjara bio je 4. u bacanju kugle 4 kg. U disciplini trčanje 80m dječaci Edvin Dugalić je osvojio 6. mjesto od ukupno 61 natjecatelja.

- Voditelji učenicima bili su nastavnik tjelesne i zdravstvene kulture Denis Gabor i stručna suradnica edukacijski rehabilitator Martina Maras Kolar.

Čestitke svim učenicima i voditeljima na postignutim izvrsnim rezultatima, poručuju iz škole.