Fotografija: Foto: ŠPK H-8

Bjelovarski plesači s natjecanja u Ivancu donijeli kući 5 zlatnih i 4 srebrne medalje

Zlatne medalje u obje plesne discipline osvojila je bjelovarska najtrofejnija solo plesačica Ramona Pečar, a dvije zlatne medalje kući je donio i Leon Grgić

U organizaciji Plesnog kluba Takt Varaždin i Hrvatskog sportskog plesnog saveza u Ivancu je održan bodovni plesni turnir i prvo kolo Kupa Hrvatske.

Kako su nas izvijestili iz bjelovarskog plesnog kluba H-8, natjecalo se 230 plesača iz 16 klubova, a sudilo im je šest sudaca Hrvatskog sportskog plesnog saveza.

Za bjelovarski Športski plesni klub H-8 nastupilo je 14 plesačica i plesača, od toga 11 solo plesačica, jedan solo plesač i jedan par u disciplinama standardnih i latinsko-američkih plesova, plesnih razreda D1, D2, D3, C i B.

Leon, Ramona, Sara, Marta, Tia i Jana/Foto: ŠPK H-8

Bjelovarski sportaši vratili su se kući s 9 osvojenih medalja od toga čak 5 zlatnih i 4 srebrne.

Ramona Pečar opet na postolju/Foto: ŠPK H-8

Zlatne medalje u obje plesne discipline osvojila je bjelovarska najtrofejnija solo plesačica Ramona Pečar, koja je u najbrojnijoj kategoriji na natjecanju, mlađa mladež C, osvojila postolja i zlatne medalje i u standardnim i u latinsko- američkim plesovima. Osvojenim bodovima s ovog natjecanja Ramona u standardnim plesovima prešla u visoki plesni razred B sa svojih nepunih 12 godina, što je veliki rezultat i uspjeh kako za nju, tako i za bjelovarski ŠPK H-8 Bjelovar.

Hana Birač prva na postolju/Foto: ŠPK H-8

Hana Birač je u jakoj konkurenciji osvojila zlatnu medalju u standardnim plesovima u kategoriji starije mladeži C, dok je u latinsko-američkim plesovima osvojila 7. mjesto.

Leon Grgić/Foto: ŠPK H-8

Leon Grgić je bez konkurencije u kategoriji mladež C muški, osvojio zlatne medalje u obje plesne discipline.

Ameli Koščak Vukobrat/Foto: ŠPK H-8

Srebrne medalje, u obe plesne discipline, osvojila je Ameli Koščak Vukobrat u kategoriji pojedinaca mladeži B.

Gloria Berec i Arijan Marković/Foto: ŠPK H-8

Plesni par Gloria Berec i Arijan Marković u kategoriji plesnih parova osnovci D2 osvojili su također srebrne medalje u obe plesne discipline.

- Iako nije izborila postolje i osvojila medalju, treba istaći i rezultat Sare Haistor, koja je u kategoriji mlađe mladeži C, već spomenuto najbrojnije kategorije, ostvarila odličan rezultat. Sara se iz polufinalnog plasirala u finalni krug natjecanja i zauzela odlično 4. mjesto u standardnim plesovima, dok je u latinsko-američkim plesovima osvojila 8.mjesto - poručuju iz ŠPK H-8.

Lana Pogledić, Lana Ivanika i Erika Kiđemet/Foto: ŠPK H-8

Vrijedni su i rezultati ostalih natjecateljica H-8 u plesnim razredima od D2 do C:

- Lana Pogledić, osnovci, 4. mjesto u latinsko-američkim (D3) i 4. mjesto u standardnim plesovima (D2)

- Lana Ivanika, mlađa mladež, 4. mjesto u latinsko-američkim (D2) i 9. mjesto u standardnim plesovima (D3)

- Marta Novaković, mlađa mladež, 7. mjesto u latinsko-američkim (D3) i 10. mjesto u standardnim plesovima (C)

- Erika Kiđemet, mlađa mladež 9. mjesto u latinsko-američkim (D3) i 7. mjesto u standardnim plesovima (D3)

- Tia Ivana Palata, mlađa mladež, 8. mjesto u latinsko-američkim (C) i 9. mjesto u standardnim plesovima (C)

- Matea Prskalo, mladež, 4. mjesto u latinsko-američkim (C) i 7. mjesto u standardnim plesovima (C)

- Jana Polak, mladež, 6. mjesto u latinsko-američkim (C) i 5. mjesto u standardnim plesovima (C)

Hana, Matea i Jana/Foto: ŠPK H-8

Predsjednik kluba, Dragutin Hubak, iznimno je zadovoljan i ponosan na ostvarene rezultate članova kluba i poziva djecu i mlade da se priključe ovoj mladoj, talentiranoj i iznimno motiviranoj ekipi na treninzima standardnih i latinsko-američkih plesova, suvremenog kreativnog plesa, hip-hop i jazz dancea.

Sve informacije za upise moguće je dobiti na broj mobitela 092 176 74 66.

Slijedeće natjecanje je državno prvenstvo u latinsko-američkim plesovima u Sisku 12.ožujka ove godine.

Dobijte informaciju odmah, zapratite nas na Facebooku!