Fotografija: Bjelovarčanke su poražene u prvoj utakmici 18 finala European Cupa/ Foto: Deni Marčinković

Bjelovarske rukometašice doživjele poraz u prvoj utakmici 1/8 finala EHF European Cupa

Iako su domaće rukometašice većinu prvog poluvremena imale rezultatsku predanost, Nizozemke su na kraju slavile

Rukometašice Bjelovara doživjele su poraz u prvoj utakmici 1/8 finala European Cupa. Naime, u Dvorani europskih prvaka, koja je usput rečeno bila ispunjena do posljednjeg mjesta, nizozemska ekipa HC Groot Venlo slavila je rezultatom 21:29.

Prvo poluvrijeme domaće igračice izgledale su odlično/ Foto: Deni Marčinković
Dvorana je bila puna/ Foto: Deni Marčinković

Bjelovarčanke su bolje ušle u utakmicu te su cijelo prvo poluvrijeme na svom kontu imale prednost od jedan do tri pogotka. Tri minute prije kraja gošće iz Nizozemske uhvatile su priključak i do kraja prvog dijela uspjele su stvari vratile na početak. Točnije, na predah se otišlo rezultatom 14:14.

Nizozemke su na kraju zasluženo slavile/ Foto: Deni Marčinković
Na tribinama se tražilo mjesto više/Foto: Deni Marčinković

U nastavku utakmice Nizozemke su ubacile u brzinu više. Domaće igračice koliko toliko držale su korak do 40 minute, da bi potom gošće s nekoliko vezanih golova stvorile osjetnu prednost koju su rutinirano držale do kraja susreta.

Uzvrat je za osam dana u Nizozemskoj/ Foto: Deni Marčinković
Nizozemke su slavile sa svojim navijačima, koji su u Bjelovar stigli u solidnom broju/ Foto: Deni Marčinković

Pred bjelovarskim rukometašicama sad je težak zadatak da zaborave drugo poluvrijeme današnje utakmice te da u uzvratu koji je na rasporedu iduće nedjelje, pokušaju napraviti čudo.